Dell Alienware X16 R1 Gaming, Intel Core i9-13900HK/32GB/1TB SSD/NVIDIA RTX 4080 12GB GDDR6/16.0″ (40.64Cms) QHD 240Hz/Alienware Cherry MX/Win 11+MSO’21/15 Month McAfee/Lunar Silver/2.72Kgs
Product Description:-
- Features- 17” laptop performance in a highly mobile and optimized 16” form factor: Full metal Chassis; Express yourself with bold and iconic AlienFX lighting; Alienware Cryo-Tech cooling; CherryMXmechanical keyboard
- Processor: Intel Core i9-13900HK 13th Generation (4.10 GHz up to 5.40 GHz) 24MB Cache, 14 Cores // RAM & Storage: 32 GB, LPDDR5, 6000 MHz, integrated, (1 DIMM Slot) & 1TB SSD
- Graphics & Keyboard: NVIDIA GeForce RTX 4080 12GB GDDR6 & Alienware CherryMX ultra low-profile mechanical Backlit Keyboard with per-key AlienFX RGB // Display: 16.0″” QHD+ NVIDIA G-SYNC + Advanced Optimus with ComfortView Plus 240Hz 3ms 100% DCI-P3